Yazılım Özellikleri

YAZILIMIN ÖZELLİKLERİ

MERKEZİ, TEK VERİTABANI

Hem merkezi olup hemde aşağıdaki maddelerin hepsini karşılıyor olması açısından henüz muadili yok;

Çok dilli, çok modüllü, çok pozisyonlu, çok tasarımlı, çok kullanıcılı, seo uyumlu, mobil uyumlu, hızlı, güvenli, kolay mod seçeneği ile gördüğünü yönetebilme seçeneği, yedeklenebilir, geliştirilebilir, bulut sunucu mimarisinde sınırsız büyüyebilir.

YÜKSEK SEO GÜCÜ

Google’ın ilan ettiği onlarca seo kriterlerini tam karşılamaktadır. Link yapısı, kod yapısı, HTML5 mimarisi, CSS yapısı, kirli kodların siteye eklenememesi gibi yüzlerce ufak optimizasyonun sonunda, web tasarımıyla arama motorlarında başarıya ulaşabilmek için yapmanız gereken, özgün ve kaliteli içerikler üretmek.

MOBİL UYUMLU (RESPONSIVE)

Web tasarımlarımız, responsive yani; bilinen tüm mobil cihazlara, tabletlere, pc ekranlarına ve büyük masaüstü ekranlara göre esneyebilen, uyumlu niteliktedir.

TÜM KODLAR OPTİMİZE

Web sitenizi oluşturan tüm html, css ve javascript kodları gereksiz satırlardan ve boşluklardan arındırılır. GZIP formatında sıkıştırılarak yüksek performans elde edilir.

TÜM RESİMLER OPTİMİZE

Web tasarımınıza eklediğiniz tüm resimler, bilinen en yüksek sıkıştırma algoritmasıyla sıkıştırılır. Web siteniz çok hızlı açılır ve ziyaretçileriniz mutlu olur.

EN HIZLI DAĞITIM YOLU: CDN

Dünyanın en popüler içerik dağıtım ağı (CDN) olan Amazon Cloudfront servisi ile tüm dosyalarınız ziyaretçilerinize mümkün olan en hızlı yoldan güvenle ulaştırılır.

CANONICAL SAYFA YAPISI

Arama motorlarında mükerrer sayfaların oluşmasını önlemek için her sayfanıza özel canonical meta yapısı otomatik olarak eklenir.

ÖZEL 404 SAYFALARI

Önemli bir SEO kriteri olan özel 404 ile ziyaretçileriniz (artık) var olmayan bir sayfayı ziyaret ettiğinde güncel bir site haritasıyla karşılaşır.

SİTE HARİTALARI

Tüm BulutPress web sitelerinde google site haritaları (sitemap.xml) standart olarak yer alır. Web siteniz daha kolay indexlenir.

KULLANICI DOSTU URL

Oluşturacağınız her sayfa için karmaşık sayfa adresleri yerine kullanıcıların kolayca hatırlayabileceği arama motoru dostu URL oluşturabilirsiniz.

‘KOLAY MOD’ İLE GÖRDÜĞÜNÜ YÖNET

Yönetim panelinde kolay mod seçimine tıkladığınızda, sitenizin görünen yüzü açılır ve imleci sürüklediğiniz alanın karardığını (bir seçim alanı oluşturduğunu) görebilirsiniz. Örneğin, logonun üstüne gidince sadece o alanın karardığını, animasyonun üstüne gidince de sadece animasyonu yöneteceğinizi bilirsiniz.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMI

Her sayfanız için ayrı ayrı, popüler sosyal ağlarda kolayca paylaşım yapılabilecek butonlar oluşturabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA ENTEGRASYONU

Oluşturduğunuz her sayfa için facebook ve twitter paylaşımlarında kullanılacak meta taglar otomatik olarak oluşturulur.

GOOGLE ANALYTICS ENTEGRASYONU

Web sitenize kolayca google analytics servisini kurabilirsiniz. Bu sayede ziyaretçi davranışlarını takip edebilirsiniz.

GOOGLE SERCH CONSOLE KURULUMU

Google search console, eski adıyla google webmaster tools kurulumu yapabilir ve site haritanızı google’a bildirebilirsiniz.

ANİMASYON MODÜLÜ

Web tasarımınızın en vurucu modülü olan resim animasyonlarını (slider) oluşturabilirsiniz.

RESİM GALERİ MODÜLÜ

Tıklayınca büyüyen resimlerden oluşan galeriler oluşturabilirsiniz.

FORM MODÜLÜ

İhtiyaçlarınıza yönelik dilediğiniz her türlü formu oluşturabilir, istediğiniz sayfada, istediğiniz pozisyonda yayınalayabilirsiniz. Ziyaretçileriniz formu doldurarak size mail gönderebilir. Örn: iletişim formu, ik formu, sipariş v.b.

HARİTA MODÜLÜ

Kolay harita hazırlama modülü Google Haritalar servisiyle entegre çalışmaktadır. Dilediğiniz sayfaya, dilediğiniz pozisyona google map ekleyebilir, adresinizi işaretleyebilirsiniz.

YOUTUBE VIDEO MODÜLÜ

Web tasarımlarının ayrılmaz bir parçası olan videoları, youtube entegrasyonu ile sadece url yapıştırarak tam ekran yayınlayabilirsiniz.

GRUP İÇERİK MODÜLÜ

Birden fazla esnek modülü oluşturup aynı anda grup halinde yayınlamanıza yarar. Görünüm türleri: Slayt (carousel), Sekme, Akordiyon, Sütun (blog) gibi.

MENÜ MODÜLÜ

Web sitenizde, oluşturduğunuz her sayfa (içerik) indekslenebilir, gerçek ve temiz birer url adresine sahip olur. Böylece seo uyumlu sayfalar üretebilirsiniz. Bu sayfaları, menü modülünde depolarsınız. Bir menüye ister ‘tek sayfa’ isterseniz ‘kategori’ niteliğinde linkler ekleyebilirsiniz. Mevcut menülere yeni sayfalar ekleyebilir veya sıfırdan başka menüler oluşturabilir, istediğiniz sayfalarda, istediğiniz pozisyonda yayınlayabilirsiniz.

KATEGORİ MODÜLÜ

Herhangibir kategoriden, dilediğiniz sayıda kategori içeriğini otomatik olarak çekip, slayt, sekme, akordiyon v.b. gibi formatlarda yayınlayabilirsiniz. Örneğin, haber duyurular, s.s.s gibi

MOBİL SABİT MENÜ

Mobil cihazlarda web sitenizi inceleyen ziyaretçiye, ekranın altında sürekli sabit kalan kolay erişim sağlayabileceği bir menü grubudur. Bu sabit menüye; Telefon, WhatsApp, Haritada Konum, Mail, Sipariş, Dil Bayrakları, Sosyal Medya … gibi dilediğiniz türde bağlantı ekleyebilirsiniz.

IFRAME MODÜLÜ

Web sitenizin adresi dışında çalışmakta olan tüm diğer web sitelerini ya da web sitesi parçalarını canlı olarak sayfanızda gösterebilirsiniz. Örn: otel rezervasyon sistemi.

SERBEST MODÜL

Sadece sistem sorumlusu tarafından kullanılabilen, özel kod ekleme ve entegrasyon için kullanılan modüldür.

ESNEK MODÜL

Bir grafik, metin veya biçimlendirilmiş içeriğinizi metin editörü ile dilediğiniz konuma eklemenize olanak sağlar. Örneğin, sol üstte dil bayraklarını, sağ üstte e-ticaret siteniz için bir ikon ekleyebilir ve tüm sayfalarda yayınlayabilirsiniz.

SÜREKLİ GELİŞTİRİLEBİLİR

Yazılımın merkezi olması nedeniyle yaptığımız tüm iyileştirmelerden ve geliştirmelerden tüm web sitelerimiz aynı anda faydalanır.

Teknoloji ve hizmet kalitemizi sürdürülebilir kılan en önemli farkımız “merkezi” yazılım mantığını keşfetmiş olmaktır.

ÖLÇEKLENDİRİLEBİLİR

Bir ‘kurumsal tanıtım amaçlı web sitesinin’ tüm ihtiyaçlarını, en sorunsuz, en konforlu, en estetik şekilde 10 yılı aşkın süredir çözüyoruz. Üstelik, projenin kapsamı – firmanın ölçeği farketmeksizin…

Yazılım Altyapımız; Üniversite, hastane, belediye, organize sanayi şirketleri gibi kapsamlı web tasarım projelerinde güvenle kullanılmaktadır. Örnek projeler için tıklayın.

YÜKSEK TRAFİKLE BAŞEDEBİLİR

Gelişmiş bulut mimari üzerinde çok sayıda sunucunun koordineli çalışması ile yüksek trafiklerle başedebilecek şekilde geliştirildi.

Çok sayıda ziyaretçiye sahip olabileceğiniz muhteşem web sitesine sahip olmanın keyfine varırken, web sitesi trafiğinin artmasına sadece sevinebilirsiniz.